1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

YouTube Arayüzü Tamamen Yenileniyor

YouTube Arayüzü Tamamen Yenileniyor
YouTube Arayüzü Tamamen Yenileniyor
0

YouTube, kullanıcıların karşısına yeni bir arayüz ve görüntüleme deneyimi ile çıkmaya hazırlanıyor. Güncelleme, Ambiyans modu adlı koyu temanın karanlık bir sürümü ve video oynatıcıdaki abone olma ve beğenme düğmeleri gibi eylem düğmelerinde birkaç değişiklik içeriyor.

Ambiyans modunda YouTube uygulamasının arka planı oynatılan içerikle eşleşiyor. Böylece telefonun durum çubuğunda ve video başlık çubuğunda videonun bazı arka plan renkleri yansıtılıyor. Başka bir deyişle modun karanlık bir odada yansıyan ışık hissini simüle ettiğini söyleyebiliriz.

YouTube ayrıca koyu modunun daha da koyu bir sürümünü sunarken karanlık temayı genişletiyor ve TV’lerde, cep telefonlarında ve web’de kullanıma sunuyor. Ayrıca, YouTube’daki oynatma listeleri, kullanıcıların içerikte gezinmesine yardımcı olmak için videoların daha fazla ayrıntısını görüntüleyecek.

youtube yeni arayuz ile kullanicilarin karsisina cikiyor 2

YouTube, video oynatıcıyı geliştirmek için çalıştığının altını çiziyor. Örneğin video açıklamalarındaki bağlantıları düğmelere dönüştürüyor ve paylaş, beğen ile indir düğmeleri gibi sık kullanılan düğmelerinin neden olduğu dikkat dağıtıcı unsurlar en aza indiriliyor. YouTube, ikonik kırmızı renginden kurtulsa da abone ol butonunun yüksek kontrastlı yeni bir şekle kavuştuğunu da belirtiyor.

Kullanıcılar, videoları izlerken ekranlarını sıkıştırarak bir videoyu yakınlaştırma ve uzaklaştırma seçeneğine de sahip olacaklar. Bu özellik hem Android hem de iOS’ta kullanılabilir olacak. Ek olarak kullanıcılar, arama özelliğini kullanarak videoda gezinebilecek. Bu, kullanıcıların yeniden izlemek istedikleri bölümleri seçmelerine ve tekrar oynatmalarına yardımcı olacak. Kullanıcılar, farklı küçük resimler arasında gezinmek için mobil veya masaüstü cihazlarında sürükleyerek veya kaydırarak bunu yapabilecek.

Tüm bu yenilikler bugünden itibaren tüm kullanıcıların cihazlarına kademeli olarak dağıtılmaya başlanacak.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir