1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Özel YouTube özelliği duyuruldu! Yalnızca ödeme yapanlar yararlanacak

Özel YouTube özelliği duyuruldu! Yalnızca ödeme yapanlar yararlanacak
Özel YouTube özelliği duyuruldu! Yalnızca ödeme yapanlar yararlanacak
0

YouTube, içerik üreticilerin kısa video içeriklerini yalnızca ücretli aboneleriyle paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir Üye Özel Shorts özelliği ile geliyor. Bu yeni özellik, mevcut abonelik avantajlarına ek olarak ücretli abonelere ek içerik erişimi sağlayacak.

Üye Özel Shorts, yaratıcıların özel duyurular, ürün tanıtımları veya sınırlı süreli teklifler gibi içeriklerini paylaşmalarına imkan tanıyor. Kullanıcılar, bu özelliği soru-cevap etkinlikleri, perde arkası bakışlar veya yaklaşmakta olan içeriklerin ön gösterimleri için de kullanabilecek.

hyperos youtube arka planda video oynatma 2

Bu özellik, YouTube’un içerik üreticilerine aboneleriyle daha yakın bir bağ kurma ve benzersiz içerik sunma fırsatı sağlıyor. İçerik üreticileri, bir Short yükledikten sonra ‘üye özel‘ seçeneğini ‘görünürlük’ bölümünden seçerek sadece abonelerine sunabilecek.

YouTube uyardı! Video silmek pahalıya mal olacak

YouTube uyardı! Video silmek pahalıya mal olacak

YouTube, içerik oluşturucularına ve kanal sahiplerine, video silme uyarısı yaparak, sonuçlarının büyümeyi riske attığını belirtti.

Ayrıca, içeriklerini abonelerine erken erişim sağlamak için belirli bir süre sonra herkese açık hale getirebilir. Youtube Üye Özel Shorts özelliği, içerik üreticilerine abonelerine özel, daha samimi ve organik içerikler sunma imkanı sağlıyor.

Bu tanıtım, TikTok’un abonelik tekliflerini daha fazla kullanıcıya açtığı bir dönemde geldi. TikTok, canlı yayın dışı içerik üreticilerine yönelik abonelik tekliflerini genişletmeyi planladığını duyurdu. Hemen sonrasında gelen YouTube’un bu hamlesi, kısa video içerik (Shorts) pazarındaki rekabeti daha da artıracak.

hyperos youtube arka planda video oynatma kapak

YouTube’un Üye Özel Shorts adımı, dijital içerik üretiminde abone tabanlı modelin önemini artırıyor ve yaratıcıların gelirlerini çeşitlendirmelerine yardımcı olabilir. Aynı zamanda, izleyicilere favori içerik üreticileriyle daha yakın bir etkileşim kurma fırsatı sunuyor.

Sizce bu özellik kullanışlı ve etkili olur mu? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/youtube-uye-ozel-shorts

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir