1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

YouTube’dan yasaklı içerik üreticilerine son şans

YouTube’dan yasaklı içerik üreticilerine son şans
YouTube’dan yasaklı içerik üreticilerine son şans
0

YouTube, yasaklı olan içerik üreticileri için son bir şans sunmaya karar verdi. Video paylaşım platformunda video paylaşım yapmak ön onaya ihtiyaç yok. Buna karşın paylaştığınız videoların YouTube tarafından belirlenen kurallara uygun olması gerekiyor. YouTube yeni aldığı kararla bu tür kanalları kapatmadan önce son bir şans vermeyi planlıyor.

YouTube kanalı kapanan yasaklı içerik üreticileri için eğitim dönemi

Google, YouTube Topluluk Kuralları için yeni bir güncelleme yapma hazırlığında. Aslında topluluk kuralları açısından bir değişim söz konusu değil. Bunun yerine içerikleri kaldırılan ve kanalları kapanma riski ile karşı karşıya kalan yasaklı içerik üreticileri için YouTube, yeni bir geri dönüş imkanı oluşturmanın peşinde.

Buna göre içerikleri kaldırılan veya kanalı için kapanma uyarısı alan içerik üreticisine, ihlal ettiği kuralla ilgili bir eğitim atanacak.

youtube yasakli icerik ureticileri egitim 2

Mevcut kurallara göre YouTube içerik üreticileri kuralları ihlal etmeleri halinde 90 gün süren bir uyarı alıyor. Ancak yeni protokole göre ihlal bildirimi alanların bu kurslara katılması halinde YouTube uyarıyı kanaldan kaldıracak. Ancak ihlalde bulunan içerik üreticilerinin 90 gün boyunca aynı politikayı ihlal edecek herhangi bir video yayınlamaktan kaçınmaları gerekiyor.

Buna karşın YouTube üç ihlal kuralını ise yürürlükten kaldırmadı. YouTube Topluluk Kuralları dışında hareket eden ve aynı kurala karşı gelmekten üç ihtar alan kanala yayından kaldırma kararı verilmeye devam edecek.

Google ise resmi blogunda yaptığı açıklamada bu yeni politikadan oldukça umutlu olduğunu açıkladı. Buna göre YouTube Topluluk Kuralları için getirilen eğitim şartı ile firma kapatılan kanalların yüzde 80’inin yeniden kural ihlali yapmaması beklentisinde.

YouTube içerik üreticileriyoutube yasaklı içerik üreticileri

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/youtube-yasakli-icerik-ureticileri-egitim-sarti

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir