YouTuber eski iMac’i Studio Display haline getirdi!
 1. Anasayfa
 2. Haber

YouTuber eski iMac’i Studio Display haline getirdi!

0

Apple’dan bir monitör satın almak istediğinizde önünüzde iki seçenek bulunuyor: 2019 yılında tanıtımı gerçekleştirilen ve 65 bin TL’nin üzerinde başlangıç fiyatına sahip olan Pro Display XDR veya geçtiğimiz aylarda Mac Studio ile birlikte karşımıza çıkan Apple Studio Display.

27 inç büyüklüğünde 5K panele sahip olan Apple Studio Display’in en büyük farkı, tek başına bir monitör olmaması. aslında tek başına bir monitör değil. Apple A13 Bionic işlemciye ve iOS işletim sistemine ev sahipliği yapan bu monitör, 12 Megapiksel ultra geniş açılı kameraya ve altı hoparlöre sahip.

iMac’ten Studio Display olur mu? İşte sonuç

Uzamsal ses desteği de sunabilen monitör, bir adet Thunderbolt 3 (USB-C) ve üç adet USB-C bağlantı noktasını bünyesinde barındırıyor. Ancak monitörü alanların bir eleştirisi var: 2014 iMac’te yer alan 27 inçlik 5K ekran (ProMotion ve MiniLED yok) ile Studio Display’de kullanılan panel arasında büyük benzerlikler var. Bu kapsamda bir YouTuber, iMac’i dönüştürme fikri ile yola çıktı.

SDNShiftdelete.net

Ortaya çıkan sonuç, dahili kameraya ve USB-C portlarına sahip olan bir monitör oldu. Teknik beceriler gerektiriyor olsa da, eski bir iMac’i üst düzey bir monitöre dönüştürmenin mümkün olduğu bu video ile kanıtlanmış oldu. Tabi Studio Display ile aynı performansı almak mümkün değil.

Örneğin, iMac’teki ekran P3 renk gamını desteklemiyor. Bunun yanı sıra siyahların Studio Display kadar derin olmadığı, aynı şekilde kontrastında daha geride olduğunu belirtiyor. Tabi 2015 veya daha sonra satışa sunulan bir iMac’te bu işlem uygulandığında çok daha iyi bir sonuç elde edilmesi kaçınılmaz.

https://shiftdelete.net/youtuber-eski-imac-studio-display-haline-getirdi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir