1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Fahiş fiyattan satıyorlardı: Yüzlerce PS5 ellerinde kaldı!

Fahiş fiyattan satıyorlardı: Yüzlerce PS5 ellerinde kaldı!
Fahiş fiyattan satıyorlardı: Yüzlerce PS5 ellerinde kaldı!
0

PlayStation 5 stok sorunlarının çözülmesiyle binlerce satıcı ortada kaldı. 2020 yılında 1500 dolardan PS5 satmaya çalışan kullanıcılar, fiyatlarını 250-300 dolara kadar düşürdü. Ayrıca PS5 Pro iddiaları da yeni nesil konsola yönelik taleplerde dalgalanma yarattı.

PlayStation 5 stok sorunları tamamen çözüldü

Son raporlar, Sony’nin önümüzdeki aylarda PS5 Pro isimli yeni ve daha gelişmiş bir PS5 sürümü duyuracağını ortaya çıkardı. PlayStation 4 Pro‘ya benzer şekilde, ray-tracing ve 4K çözünürlük konusunda ön plana çıkması bekleniyor.

playstation 5 discord

Ancak bu haber, ikinci el oyun konsolu pazarını harekete geçirdi. Özellikle stok kıtlığından dolayı PS5’leri yüksek fiyattan satan birçok kişi, ani indirimlere gitti. 2020 yılında Ebay’de 1500-2000 dolar gibi fahiş fiyattan konsol satmaya çalışan kişiler, fiyatları şimdi ise 250 dolara kadar düşürdü.

Sony PS5 Pro geliyor: Gizemli konsol ilk kez göründü!

Sony PS5 Pro geliyor: Gizemli konsol ilk kez göründü!

Sony, PS5 Pro için hazırlık yapmaya başlamış olabilir. Oyuncular İngiltere’den ABD’ye giden sevkiyattaki PS5 Pro’yu yakaladı.

Aslında 2022’nin sonbahar döneminden bu yana PlayStation 5 stok sorununun çözüldüğünü belirtmek gerekiyor. Üretim hattını hızlandırdığını ve 2023’te neredeyse iki kat fazla PS5 sevkedeceğini söyleyen Sony, ikinci el pazarındaki dengeleri de değiştirdi.

Ek olarak PS5 Pro’nun yolda olması, ikinci ele yönelik talebi azaltabilir. Pek çok kullanıcı yeni konsolu beklemeyi ve PS5 Pro’yu satın almayı tercih edebilir. Bu da PS5 stoklayan kişilerin devasa kayıplar yaşamasına yol açabilir.

4013550 ps5 thumb

Potansiyel zorluklara rağmen, PS5 Pro’nun Sony tarafından resmi olarak onaylanmadığını belirtmek gerekiyor. Ancak tarihsel olarak PlayStation 4‘ün geçmişine bakarsak, Sony’nin PS5’in olası yeni modelleri hakkında muhtemelen 2023’e kadar bilgi vermeyeceğini düşünüyoruz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/yuzlerce-ps5-ellerinde-kaldi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir