1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

AFAD Acil Çağrı Uygulaması Nasıl Kullanılır?

AFAD Acil Çağrı Uygulaması Nasıl Kullanılır?
AFAD Acil Çağrı Uygulaması Nasıl Kullanılır?
0

AFAD’ın Acil Çağrı mobil uygulaması üzerinden acil durumlar için yardım talebi oluşturulabiliyor ve yetkililerle paylaşılabiliyor. AFAD uygulaması, açıldığı andan itibaren kullanıcıya en yakın toplanma bölgesini ve insanların o bölgelere ulaşabilmesi için yol tarifi gösteriyor.

Uygulamayı Kullanmak İçin Yapılması Gerekenler

AFAD Acil Çağrı Uygulaması

İlk olarak AFAD uygulamasını Google Play Store ya da Apple Store üzerinden indirin. Uygulamayı indirdikten sonra telefon numaranızı girmeniz gerekiyor. Daha sonrasında SMS ile telefonunuza gelen kodu uygulamaya girerek doğrulama yapın. Doğrulama sonrasında TC Kimlik No bilginizi de girerek uygulamaya erişebilirsiniz.

Uygulama konum bilginiz sayesinde bulunduğunuz bölgeye en yakın toplanma bölgesini arayıp size harita üzerinden gösterecek. Konum özelliğiniz açık değilse uygulama sizden izin isteyecek.

AFAD Acil Çağrı Uygulaması

Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra uygulamanın hemen altında bulunan Acil Arama kısmından acil destek talebi oluşturabilirsiniz. Acil Arama çağrısı başlatıldığında sistem sizi otomatik olarak 112 Acil Servis merkezine bağlıyor. Bu aşamadan sonra afetzedenin durumu ile ilgili sizden bilgi isteniyor. Eğer konuşamayacak durumda olsanız bile önceden hazırlanmış yazılı metinler sayesinde iletişim kurabiliyorsunuz.

uygulamakullanimi

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir