1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Age of Mythology Retold Duyuruldu

Age of Mythology Retold Duyuruldu
Age of Mythology Retold Duyuruldu
0

Microsoft, Age of Mythology’nin modernize edilmiş hali olan Age of Mythology Retold ile bir kez daha oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Retold sürümü, Age of Empires 25th Anniversary yayını sırasında yapılan duyuruda pek fazla detay verilmemiş olsa da Definitive Edition’a benzer olacak: “Tanrılar geri dönecek. Kahramanlar yükselecek. Efsaneler savaşacak. Age of Mythology: Retold geliyor. Age of Mythology Definitive Edition, güzel grafikler, güncellenmiş detaylar ve daha fazlasını içerecek.”.

Age of Mythology, 2002 yılında PC için piyasaya sürüldü. Oynanış açısından tarihi seriye benzese de Yunan, Mısır ve İskandinav mitlerinden ve efsanelerinden ilham alan oyun, gerçek zamanlı strateji hayranları için bir fantezi ortamı sundu. Oyun 2003 yılında Atlantisliler’i bir medeniyet olarak ekleyen Titans genişlemesini almıştı. Ek olarak 2014 yılında, Steamworks entegrasyonu ve geniş ekran desteği gibi modernize edilmiş unsurları ekleyen ve Extended Edition olarak adlandırılan bir remaster piyasaya sürüldü. Tale of the Dragon da bir yıl sonra bu sürüm için yepyeni bir genişleme olarak piyasaya çıktı ve Çinliler’i getirdi.

Microsoft henüz oyunun çıkışı için bir tarih vermemiş olsa da oyunun şimdilik Windows bilgisayarlara geleceğini duyurdu. Ayrıca oyun çıktığında PC Game Pass’e de dahil olacak.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir