Apple’dan temizlik: App Store politikalarını değiştirdi!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Apple’dan temizlik: App Store politikalarını değiştirdi!

0

Teknoloji devi Apple, App Store politikalarını değiştirdiği durumlarda geliştiricilerden de uygulamaları uygun hale getirmesini talep ediyor. Fakat bu durum, uygulamalar ve geliştiriciler için birtakım sorunlara yaratıyor. Firma, uygulamaların politikalarına uygun hale gelmemesi durumunda App Store’dan kaldırıyor.

İki taraf arasında çıkan sorunlardan kaynaklı Apple, artık politikalarını değiştirdiğini ve yeni kriterleri olduğunu açıkladı. Ayrıca bunun tepki almaması gerektiğini çünkü bu girişime seneler önce başladıklarını dile getirdi. Peki teknoloji devinin mağazası için yeni uygulama kriterleri neler? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Apple, uygulamalar için seçici davranacak

Teknoloji devi Apple, artık uygulamaları App Store’dan kaldırmadan önce dikkat edeceği politikaları açıkladı. Firmanın yaptığı açıklamalara göre uygulamaları kaldırmadan önce son üç yıl içerisinde güncelleme alıp almadığına bakacak. Ayrıca minimum indirme sayısını karşılayamayan uygulamalar da artık mağazada kendine yer bulamayacak.

apple

Teknoloji firması, yaptığı açıklamada App Store bakımının yıllardır devam ettiğini ve toplamda 2,8 milyona yakın uygulamayı mağazadan kaldırdığını açıkladı. Ek olarak şirket, bir uygulamayı kaldırmadan önce geliştiricilerine bir e-posta gönderiyor.

Apple uygulamayı kaldırmadan önce geliştiricilerin uygulamaya güncelleme yapması için 90 gün süre tanıyacağını bildirdi. Bu süre önceden yalnızca 30 gün ile sınırlıydı. Teknoloji devi Apple, ayrıca App Store mağazasından kaldırılan uygulamaların önceden indirilmiş olması halinde cihazlarda aynı şekilde çalışacağını belirtti.

App Store

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple’ın App Store ile ilgili yaptığı politikalarda sizce haklı mı? Düşüncelerini Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/apple-app-store-uygulama-politika

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir