Neredeyse Android’e geliyordu: Apple Watch’un iptal edilen projesi ortaya çıktı!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Neredeyse Android’e geliyordu: Apple Watch’un iptal edilen projesi ortaya çıktı!

0

Akıllı saatler, günlük hayatımızın bir parçası haline gelmeyi başardı. Akıllı saat denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden biri de Apple oluyor. Apple Watch modelleri, sahip olduğu özellikler ve tasarım ile kullanıcılarının beğenisini kazanmayı başarıyor. Ancak son haberler Apple’ın iptal edilen Apple Watch projesini ortaya çıkardı. Buna göre Apple Watch Android ile uyumlu olacaktı.

Proje, iPhone satışlarını artırmak için iptal edildi!

Apple Watch gündelik hayatımızda büyük bir yer tutan akıllı cihazlardan biri oldu. Özellikle telefonla çok haşır neşir olan kullanıcılar için vazgeçilmez bir ürün olan bu modeller hem özellik hem de tasarım açısından kullanıcılardan tam not alıyor.

Neredeyse Android'e geliyordu Apple Watch'un iptal edilen projesi ortaya çıktı!

Bununla birlikte bugün Apple Watch hakkında yeni bir bilgi ortaya çıktı. Bu bilgi ise Apple’ın sağlık hedeflerini içeriyor. Raporlara göre Apple mühendisleri, Apple Watch ve Sağlık uygulamasını daha önceden Android telefonlarla uyumlu hale getirmek için bir çalışma yürüttü.

Öte yandan yürütülen bu çalışmanın neredeyse tamamlandığı belirtiliyor. Bu noktada ise Apple Watch’un Android telefonlarla neden uyumlu olmadığı sorusu gündeme geliyor. Bunun en net cevabı ise ticaret oluyor. Şirket, Apple Watch ile birlikte iPhone satışlarını da artırmak istiyor.

Ayrıca daha öncesinde bir Apple yöneticisinin iMessage’ı Android’e getirmek istediğine dair haberler de çıktı. Ancak bu fikir sonrasında yöneticiler tarafından reddedildi. Yine bunun nedeninin de iPhone’ların satışını artırmak oldu.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple Watch Android cihazlarla uyumlu olmalı mıydı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/apple-watch-android

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir