Android kullanıcıları rahatlayacak: Bildirim kalabalığı ortadan kalkıyor!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Android kullanıcıları rahatlayacak: Bildirim kalabalığı ortadan kalkıyor!

0

Android kullanıcıları gün içerisinde Google uygulamasından birçok bildirim alıyor. Ancak zaman zaman sinir bozucu olan bu bildirimleri tek tek silmek fazlasıyla uğraştırıyor. Android için Google uygulaması son güncellemeyle birlikte kullanıcıların bildirim geçmişini kontrol etmesine imkân tanıyacak.

Android için Google uygulaması bildirimleri tek bir çatı altında toplayacak!

Android için Google uygulaması, takip ettiğinizi bildiği konular hakkında sık sık bildirim gönderiyor. Bu bildirimler ise ekranda fazla yer kaplaması nedeniyle birçok kullanıcıyı rahatsız ediyor. Ancak maç sonucu, hava durumu ve yol durumu gibi konularla ilgili gelen bildirimleri kontrol etmenizi sağlayacak yeni bir özellik geliyor.

Android kullanıcıları rahatlayacak Bildirim kalabalığı ortadan kalkıyor!

Google, Android kullanıcıları için yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemeyle birlikte iOS 17.1’den itibaren iPhone sahiplerinde olan yeni özellik artık Android’lerde de olacak. Google’ın güncellemesiyle birlikte gelen bildirimler bir araya toplanacak. Bu sayede okumadığınız bildirimleri sonradan da görebileceksiniz.

Ayrıca gelen en eski bildirim seçeneklerin en başında yer alacak. Ayrıca ortaya çıkan ekran görüntüleri de dikkat çeken detayı ortaya çıkardı. Görüntülere göre bildirimleri eskiden yeniye doğru düzenlemek de mümkün. Bu da kullanıcının tercihine göre değişiklik gösteriyor.

Biriken bildirimlerin yanındaki üç noktaya tıkladığınız zaman karşınıza üç alternatif çıkıyor. Bunlar; sil, bu tür bildirimler gönderme ve geri bildirimde bulun. Bu seçenekler sayesinde de kullanıcılar bildirimlerini daha da kişisel hale getiriyor.

Peki, siz Google Android bildirim özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/google-android-bildirim

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir