Google Drive Kullanıcıları Sebepsizce Verilerini Kaybediyor
 1. Anasayfa
 2. Haber

Google Drive Kullanıcıları Sebepsizce Verilerini Kaybediyor

0

Google’ın bulut depolama platformu Google Drive’ı kullanan kişiler sürpriz şekilde verilerini kaybetmeye başladı. The Register‘ın raporuna bakılırsa müşteriler ciddi miktarda dosyayı hiçbir uyarı almadan kaybediyor. Google destek sayfasında veri kaybıyla ilgili şikayetler içeren çok sayıda kullanıcı raporu ortaya çıktı. Şirket ise sorunu takip ettiğini doğruladı ancak sorunların giderilmesi için bir yol haritası paylaşılmadı.

Şikayetler Yeonjoong adlı kullanıcının Google destek forumlarında sorununu dile getirmesiyle başladı. Bu kişi Google Drive hesabındaki altı aylık verinin ortadan yok olduğunu söylüyor. Sonrasında ise benzer durumlar yaşayan çok sayıda kullanıcı aynı gönderiye yanıt verdi.

 • Bulut Yedekleme Nedir? Dosyalar Nasıl Yedeklenir?

Bazı kişiler işle ilgili kritik dosyaların kaybolduğunu bildirirken, bazıları ise yıllar boyunca saklanan belgelerin Google Drive hesaplarından silindiğini yazdı. Daha da kötüsü, bulut depolama alanının bir kopyasını kendi konum makinesinde oluşturan masaüstü Drive uygulaması ile de dosyalar kayboluyor.

Böyle bir senaryo korkunç zira milyonlarca kişinin birbirinden farklı, kişisine göre önemli fotoğrafları, belgeleri, şifreleri ve yedekleri var. Google durumun farkında lakin henüz bir gelişme yok. Olayın arka kapılardaki detaylarını bilmiyoruz. Görünüşe bakılırsa problemden etkilenen müşteriler verilerini geri getiremeyecek. Umuyoruz ki böyle bir şey yaşanmaz. En iyi senaryoya göre durumdan etkilenen herkes dosyalarını geri alabilecek, ancak en kötü senaryoya göre Google kaybolan hiçbir dosyayı kurtaramayacak.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir