Google, Yüzlerce Çalışanını İşten Çıkartıyor
 1. Anasayfa
 2. Haber

Google, Yüzlerce Çalışanını İşten Çıkartıyor

0

Teknoloji dünyasında işten çıkartmalar gündemden düşmemeye devam ediyor. Şimdi ise Google, reklam satış ekibindeki yüzlerce çalışanını işten çıkartıyor.

Google sözcüsünün yaptığı açıklama şu şekilde: “Ads müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak amacıyla ekibimizi yapılandırmak için her yıl sıkı bir süreçten geçiyoruz. Müşterileri, hizmet ihtiyaçlarını karşılamak için doğru uzman ekiplerle ve satış kanallarıyla eşleştiriyoruz. Bunun bir parçası olarak, dünya çapında birkaç yüz rol ortadan kaldırılıyor ve etkilenen çalışanlar, ekipteki veya Google’ın başka yerlerindeki açık rollere başvurabilecek.”

Bu son kesintiden etkilenen Google ekip üyelerinin sayısı hakkında herhangi bir bilgi yok. Bu ekip üyelerinin büyük bir kısmının Google’da büyük işletmelere reklam satan bölümden geldiğine inanılıyor.

Geçtiğimiz hafta da Google, çeşitli bölümlerinden birkaç yüz kişiyi işten çıkardı. Bunlardan biri, şirketin artırılmış gerçeklik bölümündeki ekip üyelerini çıkardığı Cihazlar ve Hizmetler birimiydi. Şirket ayrıca, dijital asistanını yeni yapay zeka asistan çağına geçirmeye çalışırken, geçen hafta Asistan bölümünde de yüzlerce kişiyi işten çıkardı. Son olarak şirket, ana mühendislik bölümünde yüzlerce kişiyi işten çıkardığını doğruladı.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir