1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Apple, iPhone 15 Pro ailesinin dayanıklılığını artırıyor! İşte detaylar

Apple, iPhone 15 Pro ailesinin dayanıklılığını artırıyor! İşte detaylar
Apple, iPhone 15 Pro ailesinin dayanıklılığını artırıyor! İşte detaylar
0

Geçtiğimiz aylarda teknik özellikleri sızdırılan iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleri, yeni bir iddia ile gündeme geldi. 9to5Mac tarafından yayınlanan rapora göre Apple, iPhone 15 Pro ailesinde fiziksel tuş yerine Taptic Engine kullanacak.

iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleri Taptic Engine ile gelecek

iPhone 15 Pro modellerinin TSMC’nin yeni nesil 3nm teknolojisi üzerine inşa edilmiş bir A serisi çipe sahip ilk modeller olması bekleniyor. 3nm çip teknolojisinin işlem performansını yüzde 10 ila 15 oranında artıracağı ve aynı zamanda güç tüketimini yüzde 35’e kadar azaltacağı tahmin ediliyor. A17 Bionic işlemcilerin sadece iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde kullanılacağını belirtmekte fayda var.

iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleri Taptic Engine ile gelecek

Apple, dört modelde de dinamik ada ile karşımıza çıkacak. Pro modellerinde titanyum çerçeve kullanacağı belirtilen şirket, iPhone 15 serisinde Type-C teknolojisine yer verecek. iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde ses açma/kapama tuşu yerine Taptic Engine teknolojisine sahip olacak. Yapılan değişikliğin cihazlardaki suya dayanıklılığı artıracağı belirtiliyor.

Titanyum kasa ile piyasaya sürüleceği belirtilen iPhone 15 Pro Max, yuvarlatılmış kenarlar ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Apple, iPhone 15 Pro Max modelinde titanyum kasaya ek olarak kamera adasını büyütecek. Cihazın daha büyük kamera çıkıntısı ve geniş kamera merceği ile tanıtılacağı sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor.

Apple’ın iPhone 15 modelleri için Sony’nin en son “son teknoloji” görüntü sensörlerini kullanacağı tahmin ediliyor. Sony, fotodiyotları ve transistörleri ayrı katmanlara yerleştirerek daha fazla fotodiyoda izin veren yarı iletken mimarisi kullanıyor.

İddialara göre Apple, iPhone 15 Pro Max modelinde 1 inç boyutlu Sony IMX903 sensöre yer verecek. Cihazın ana kamerasının 48 Megapiksel olacağı belirtiliyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/iphone-15-pro-modelleri-taptic-engine-ile-geliyor

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir