1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

İstanbul Valiliği’nden kritik ‘motokurye’ kararı: Saat kısıtlaması geldi!

İstanbul Valiliği’nden kritik ‘motokurye’ kararı: Saat kısıtlaması geldi!
İstanbul Valiliği’nden kritik ‘motokurye’ kararı: Saat kısıtlaması geldi!
0

Uzun zamandır beklenen kar yağışının başladığı İstanbul’da Meteoroloji Genel Merkezi’nden uyarı yapıldı. Kuvvetli fırtına ve kar yağışının beklendiği İstanbul’da sarı kodlu uyarı geldi. Gelişmelerin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Valiliği halkı hava durumuna karşı uyarırken, önlemler almaya da başladı.

Motokurye ve scooterlar için saat uyarısı geldi

Bu akşam etkisini göstermesi beklenen kar yağışının yağışının salı ve çarşamba günü kuvvetini artıracağı tahmin ediliyor. Yağışlar perşembe gününden itibaren ise etkisini yitirecek. Son hava durumu raporlarına göre MGM’den sarı kodlu uyarı geldi.

Sarı kodlu uyarı ile birlikte motokuryeler için de kritik bir karar alındı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın yaptığı açıklamaya göre saat 18.00’dan sonra motokuryelerin ve elektrikli scooterların trafiğe çıkışına izin verilmeyecek.

İstanbul’da scooter tartışması büyüyor: Üç firma İstanbul’dan çekildi!

İstanbul’da scooter tartışması büyüyor: Üç firma İstanbul’dan çekildi!

İBB UKOME toplantısında verilen karara göre üç firma İstanbul piyasasından ayrıldı. Bu sayede 8 bin 234 scooter artık İstanbul’da olmayacak.

Vali Ali Yerlikaya’nın Twitter üzerinden yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Kıymetli hemşehrilerim, 18.00’den itibaren ilimizde etkisini artırması beklenen fırtına, karla karışık yağmur ve kar yağışı nedeniyle; motosiklet elektrikli scooter ve motokuryelerin trafiğe çıkışlarına İZİN VERİLMEYECEKTİR.”

Artan kar yağışı ile birlikte yollar motokuryeler için oldukça tehlikeli bir hâl alabiliyor. Soğuğun yanı sıra görüşün düşmesi ile birlikte trafikteki diğer araçlar da motorsikletler için tehlike oluşturuyor. Alınan bu karar ile birlikte özellikle kötü hava şartlarında yaşanabilecek olası sıkıntıların da önüne geçilmiş olacak.

Peki siz motokurye ve elektrikli scooterların 18.00’dan sonra trafiğe çıkışlarının yasaklanması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/istanbul-valiliginden-kritik-motokurye-karari-saat-kisitlamasi-geldi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir