1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Mercedes, yeni abonelik hizmetini başlattı!

Mercedes, yeni abonelik hizmetini başlattı!
Mercedes, yeni abonelik hizmetini başlattı!
0

Günümüzde abonelik sistemi oldukça yaygın bir hale geldi. Bu sisteme geçen isimlerden biri de Mercedes oldu. Geçtiğimiz kasım ayında Mercedes-Benz; EQE, EQS sedan ve SUV’lar için abonelik hizmeti sunmayı planladığını duyurdu. Bu abonelik karşısında ise şirket, performans yükseltmeyi planlıyor. Şimdi ise söz konusu abonelikle ilgili ayrıntılar tamamlandı. İşte detaylar!

Yeni performans yükseltmesi, elektrik menzilini etkilemiyor

Son zamanlarda aylık veya yıllık ücret karşılığında hizmet almamızı sağlayan abonelik sistemleri oldukça popüler hale geldi. Bu sistem şimdi otomotiv endüstrisine de geldi. Otomobil üreticisi Mercedes-Benz, 2022 Kasım ayında abonelik hizmeti olarak performans yükseltmeyi planladıklarını duyurdu.

Mercedes, yeni abonelik hizmetini başlattı!

Bugün gelen haberler sonucunda ise şirketin hizmetle ilgili ayrıntıları tamamladığı ortaya çıktı. Şirketin abonelik sisteminde kullanıcıların isteğine bağlı farklı seçenekler sunacağı belli oldu. Buna göre kullanıcılar, aracın kullanım ömrü boyunca bir kerelik satın alma veya aylık ve yıllık seçenekleri arasında seçim yapabilecek.

Artık daha teknolojik: Yeni Mercedes-Benz E-Serisi!

Artık daha teknolojik: Yeni Mercedes-Benz E-Serisi!

Mercedes-Benz w214 kasa kodlu yeni E Serisi ailesini tanıttı. İşte 2024 E Serisi modelleri ve detayları…

Performans yükseltme, isteğe bağlı olarak ABD ve Kanada’daki Mercedes EWE 350 4Matic ve Mercedes EQS 450 4Matic Sedan ve SUV müşterilerine sunuldu. Bu abonelik ise bir Over-the-Air (OTA) güncellemesi şeklinde yer alıyor.

Genel olarak bakıldığında abonelik hizmeti iyileştirme sunuyor. Aracın çıkışını EQE’de 60 beygir gücü ve EQS’de 80 beygir gücü yükseltiyor. Bu da ivmeyi saatte sıfırdan 60 mile tam bir saniye kadar iyileştiriyor. Genel olarak baktığımızda Mercedes-Benz EQE 350 4Matic modellerinin gücü 288 bg’den 348 bg’ye yükseltiliyor.

Mercedes, yeni abonelik hizmetini başlattı!

0-100 km hızlanma süresi ise SUV’de tam bir saniye kısaltılarak 5,2 saniyeye ve Sedan’da 0,9 saniyeye kısaltılarak 5,1 saniyeye indiriliyor. Şirkete göre bu performans geliştirmeleri, araçların elektrik menzilini etkilemeden elde ediliyor. Ayrıca OTA entegresyonu sayesinde İsteğe Bağlı Hızlanma Artışı yükseltmesi için bir bayiye gitmeye gerek kalmıyor. Abonelik ücreti ise şu şekilde:

 • Kullanım ömrü boyuncu: 1.950 ABD doları
 • Aylık: 60 ABD doları
 • Yıllık: 600 ABD doları

Peki, siz Mercedes abonelik hizmeti hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Mercedesmercedes abonemercedes abonelikMercedes-Benz

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/mercedes-abonelik-hizmetini-baslatti

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir