Mercedes’ten Gazze’ye milyon avroluk yardım
 1. Anasayfa
 2. Haber

Mercedes’ten Gazze’ye milyon avroluk yardım

0

Ortadoğu’da yaşanan üzücü gelişmeler dünya gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Bu kapsamda dünyanın dört bir yanından hem İsrail’e hem de Gazze’ye yardımlar sürerken, kısa süre önce Mercedes cephesinden konuyla ilgili bir hamle daha geldi. Şirket, Gazze’ye para yardımı yapma kararı aldığını duyurdu.

Mercedes-Benz Gazze’ye para yardımı yapma kararı aldı

Mercedes-Benz tarafından yapılan açıklamada Gazze‘ye 1 milyon avroluk para yardımı yapma kararı alındığı duyuruldu. Şirket yapacağı yardımın halen bölgede bulunan Filistinli sivillere yönelik insani yardım faaliyetlerini organize eden Alman Kızıl Haçı’nın kardeş kuruluşları Filistin Kızılayı (PRCS) ve Mısır Kızılayı (ERCS) ile birlikte bölgeye ulaştırılacağını söyledi. Hatırlanacağı üzere şirket kısa bir süre önce İsrail’e de aynı tutarda bir para yardımı yaptığını duyurmuştu.

Mercedes-Benz Gazze'ye para yardımı yapma kararı aldı

Mercedes-Benz’in konuyla ilgili açıklaması ise şöyle;

”Ortadoğu’daki sivillerin akıbetinden endişe duyan Mercedes-Benz, bölgeye yönelik yaptığı insani yardımları artırıyor. Mercedes-Benz Ekim ayında hem Gazze hem de İsrail’de sivillere destek olmak amacıyla Alman Kızılhaçı ve İsrail gönüllü yardım ekibi United Hatzalah’a 1 milyon euro bağışlamıştı. Mercedes-Benz Yönetim Kurulu geçtiğimiz hafta ilk destek paketine ek olarak Gazze’ye 1 milyon euro daha insani yardım yapma kararı aldı.

1 milyon euro’luk ek yardım, halen bölgede Filistinli sivillere yönelik insani yardım faaliyetlerini organize etmekte olan Alman Kızıl Haçı’nın kardeş kuruluşları Filistin Kızılayı (PRCS) ve Mısır Kızılayı (ERCS) ile birlikte bölgeye ulaştırılacak.”

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/mercedes-gazze-para-yardimi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir