1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Nintendo Switch 2 Çıkış Tarihi 2025 Yılına Ertelenmiş Olabilir

Nintendo Switch 2 Çıkış Tarihi 2025 Yılına Ertelenmiş Olabilir
Nintendo Switch 2 Çıkış Tarihi 2025 Yılına Ertelenmiş Olabilir
0

Nintendo tarafından yeni nesil hakkında herhangi bir resmi bilgi paylaşılmamış olsa da bazı medya kaynakları artık Switch 2 çıkış tarihinin daha önce planlanan 2024 sonu yerine 2025 yılına ertelendiğini ileri sürmüş durumda.

Brezilyalı gazeteci Pedro Henrique Lutti Lippe, Eurogamer ve VGC gibi yayın kuruluşları, dışarıdan ve isimsiz kaynaklardan Nintendo Switch 2’nin 2025’in ilk çeyreğinde piyasaya çıkacağını bildiriyor.

Bu doğrulanmamış habere göre Switch 2’nin piyasaya sürülmesindeki gecikmenin konsolun donanımıyla ilgili olmadığı anlaşılıyor. Aksine, Nintendo konsolun mümkün olduğunca çok sayıda lansman günü oyununa sahip olmasını istediği için lansman tarihi ertelendi.

Switch 2 lansmanına hangi birinci taraf Nintendo oyunlarının dahil edileceği veya Nintendo’nun geçmişte önceki konsol sürümlerinde yaptığı gibi bir oyunla birlikte gelip gelmeyeceğine dair ise bilgi yok.

Nintendo’nun, Ağustos 2023’te GamesCom’a katılan geliştiricilere ve yayıncılara Switch 2 konsolunun demolarını gizlice kapalı kapılar ardında gösterdiği bildirildi. İlk Switch 2 donanımında tanıtılan yazılımın ise Nintendo’nun Zelda: Breath of the Wild’ın güncellenmiş bir sürümünü içerdiği iddia edildi. Oyunun orijinal Switch sürümüne kıyasla daha yüksek kare hızı ve çözünürlükte performans sergilediği de bilgiler arasında.

Switch 2’nin 12 GB’a kadar RAM’e sahip olabileceğini iddia ediliyor. Bunun orijinal Switch’te bulunan miktarın 3 katı ve ayrıca Microsoft’un Xbox Series S konsoluna koyduğu 10 GB RAM’den daha fazla olduğunun da altını çizelim.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir