1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Proton Pass, Geçiş Anahtarı Desteği Sunmaya Başladı

Proton Pass, Geçiş Anahtarı Desteği Sunmaya Başladı
Proton Pass, Geçiş Anahtarı Desteği Sunmaya Başladı
0

Proton, Proton Pass adlı şifre yöneticisi uygulaması için şifre anahtarı desteği sunmaya başladığını duyurdu. Şifreleri daha güvenilir bir kimlik doğrulama yöntemiyle değiştirme yeteneği artık tüm platformlardaki ücretsiz ve ücretli Proton Pass müşterilerine sunulmuş durumda.

Proton, geçiş anahtarı desteğinin çeşitli faydalarını öne sürüyor. Bunlar:

 • Açık kaynak güvenliği: Geçiş anahtarı protokolünün açık ve şeffaf doğasıyla tutarlı olarak, Proton’un geçiş anahtarı uygulaması ve Proton Pass uygulamaları tamamen açık kaynaktır. Bu yaklaşım, topluluk incelemesine olanak tanıyarak herkes için daha güvenli ve güvenilir bir geçiş anahtarı deneyimine katkıda bulunur.
 • Geçiş anahtarı paylaşımı ve birlikte çalışabilirlik: Proton Pass’te geçiş anahtarları ve şifreler eşit öncelik alarak her ikisinin de doğrudan paylaşılabilmesini ve başka bir hizmete aktarılabilmesini sağlar. Bu esneklik, geçiş anahtarlarının geleneksel şifreler kadar kullanıcı dostu olmasını sağlayarak rahatlığı ve birlikte çalışabilirliği sürdürme taahhüdümüzün bir parçasıdır.
 • Yenilikçi UX/UI tasarımı: Proton Pass, karmaşık şifrelemeyi basit bir arayüzün arkasına gizleyerek geçiş anahtarlarını basit bir şekilde görüntüler. Bu, geçiş anahtarlarının kullanımını şifre kullanmak kadar kolay hale getirerek tüm kullanıcıların karışıklık olmadan güvenli bir şekilde oturum açmasını sağlar.
 • Rust tabanlı sağlam uygulama: Proton Pass, tüm platformlarda geliştirilmesi için Rust’tan yararlanıyor. Bu seçim, tüm kullanıcı cihazlarında tutarlı davranış, birinci sınıf güvenlik ve performans sağlayarak geçiş anahtarı bozulması riskini azaltır.

Şifre anahtarlarına geçmeye hazır olmayan müşteriler geleneksel şifreleri kullanmaya devam edebilecek. Proton, geçiş anahtarlarının platformlar ve web siteleri genelinde evrensel bir standart haline gelmesinin biraz zaman alabileceğini biliyor. Bu nedenle Proton Pass, geleneksel şifre deneyimini ve e-posta takma adları, 2FA kimlik doğrulaması vb. gibi ilgili özellikleri geliştirmeye devam edecek.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir