1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Qualcomm Snapdragon Game Super Resolution Teknolojisi Duyuruldu

Qualcomm Snapdragon Game Super Resolution Teknolojisi Duyuruldu
Qualcomm Snapdragon Game Super Resolution Teknolojisi Duyuruldu
0

Qualcomm, Android oyun geliştiricilerinin oyunların çözünürlüğünü ve kare hızını en üst düzeye çıkarmasına ve aynı zamanda Android telefonların pil ömrünü artırmasına yardımcı olmak istiyor. Bundan hareketle Qualcomm, üst düzey Android oyunlarının grafiklerinde büyük bir destek olması gereken Snapdragon Game Super Resolution adlı teknolojisini resmen duyurdu.

Qualcomm’un basın açıklamasında şunlar belirtiliyor: “Snapdragon GSR, Snapdragon Adreno grafik işlem birimleri (GPU’lar) için optimize edilmiş tek geçişli bir uzamsal yükseltme tekniğidir. Adreno GPU ardışık düzeni için özelleştirmelerle menzile duyarlı dinamik ölçeklendirmeyi kullanır ve üstün grafik kalitesi ve güç tasarrufu sağlar. Genel olarak Snapdragon GSR, diğer mobil yükseltme çözümlerine kıyasla iki kat performans iyileştirmesine sahiptir.”

Snapdragon Game Super Resolution, yalnızca tek geçişli bir yükseltme yöntemi kullandığından, bir cihazın pil ömrünü artırırken aynı zamanda bu artan performansa izin verecek. Şirket, Snapdragon yongalarında bu yöntemi kullanan oyunların 1080p çözünürlüklü bir oyunu 4K’ya yükseltirken göreceğini ve aynı zamanda kare hızlarını 30 FPS’den 60 FPS’ye kadar çıkaracağını söylüyor.

Qualcomm, Snapdragon Game Super Resolution teknolojisini destekleyecek bir dizi oyunun üzerinde çalışıldığını söylüyor. Bunlar arasında Activision’ın popüler Call of Duty Warzone Mobile oyununun yanı sıra Jade Dynasty: New Fantasy, Return to Empire, Justice Mobile, Naraka Mobile ve hatta Farming Simulator 23 Mobile yer alıyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir