Ne umdu ne buldu: iPhone 15 sipariş etti ama…
 1. Anasayfa
 2. Haber

Ne umdu ne buldu: iPhone 15 sipariş etti ama…

0

Son zamanlarda elektronik ürünlerle ilgili yapılan dolandırıcılıklar artmaya başladı. Ancak şu ana kadar ki en tuhaf teslimat dolandırıcılıklarından biri geçtiğimiz günlerde gerçekleşmiş olabilir. Haberlere göre bir kullanıcının Apple’ın resmi sitesinden sipariş etiği iPhone, sahte çıktı. İşte detaylar!

Apple sitesinden sipariş ettiği iPhone, Android çıktı!

Kullanıcılar, genellikle elektronik ürünleri internet sitelerinden sipariş etme konusunda şüpheli yaklaşım sergiler. Ancak söz konusu markanın kendi internet sitesi olduğunda güven duyar ve siparişini verir. Ancak geçtiğimiz günlerden gerçekleşen bir olay bu güveni de yerle bir edecek nitelikte.

Ne umdu ne buldu iPhone 15 sipariş etti ama…

Haberlere göre İngiltere’de yaşayan bir kişi, doğrudan Apple’ın kendi sitesinden bir iPhone 15 Pro Max sipariş etti. Alıcının bildirdiğine göre Apple’dan teslimat onayı ve Dinamik Parsel Dağıtımı’ndan takip ayrıntılarını da aldı.

Tüm bunlardan sonra kullanıcı Apple kutusunu açtığında şaşırtan bir olayla karşı karşıya kaldı. Alıcının ifadesine göre fark ettiği ilk şey, telefonun ekran koruyucusunun takılı olmasıydı. Bu durum da kendisine iade bir ürünün gönderilip gönderilmediğini düşündürttü.

Ancak sonrasında olaylar daha da farklı bir hal almaya başladı. “Açtığımda fark ettiğim bir sonraki şey ekranın düzgün olmaması, siyah alanın OLED olmayan bir şekilde aydınlatılması ve alt kısımda bir çene kısmının olmaması oldu.”

Ne umdu ne buldu iPhone 15 sipariş etti ama…

Kullanıcı telefonu açtıktan sonra ise Apple tarafından kendisine gönderilen cihazın sahte olduğunu anladı. En dikkat çeken kısmı ise ürünün iPhone gibi görünün bir Android olması oldu. “Hemen bunun bir kaplamaya sahip bir Android cihaz olduğunu anladım.” Tüm bu olayların ardından alıcı, Apple’a bir destek bildiriminde bulundu. Şirket ise kısa süre içerisinde kendisine döneceklerini ifade etti.

Peki, siz sahte iPhone olayı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/sahte-iphone-15-siparis

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir