1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Oyuncular buraya! Snapdragon X Elite oyun oynatacak mı?

Oyuncular buraya! Snapdragon X Elite oyun oynatacak mı?
Oyuncular buraya! Snapdragon X Elite oyun oynatacak mı?
0

Qualcomm’un ilk bilgisayar işlemcisi Snapdragon X Elite, bu yılın sonlarında Windows tabanlı modellerde kendine yer bulacak. Bu kapsamda Qualcomm da ARM tabanlı bilgisayarların yer aldığı oyun dünyasına girmeye hazırlanıyor. Peki Snapdragon Elite X’in oyun performansı nasıl olacak?

Snapdragon X Elite ile oyun oynamak

Microsoft, kısa süre önce yaptığı duyuruda, Surface Pro 10 ve Surface Laptop 6 gibi modellerin Qualcomm Snapdragon Elite X işlemciden güç alacağını açıkladı. Microsoft bu modelleri açıkça oyun bilgisayarı olarak konumlandırmasa da, bilgisayarların oyun desteğine sahip olacağını söyledi.

snapdragon x elite bilgisayar tarih

Konuyla ilgili konuşan Qualcomm mühendisleri, Snapdragon X Elite ile oyun oynamanın mümkün ve “son derece verimli” olacağını belirtti. Bu da Steam‘deki çoğu oyunun, optimizasyona ihtiyaç duymadan Snapdragon’lu bilgisayarlarda çalışacağı anlamına geliyor.

Mobil oyuncular üzgün! Yeni Assassin’s Creed oyunu ertelendi

Mobil oyuncular üzgün! Yeni Assassin’s Creed oyunu ertelendi

Ubisoft’un merakla beklenen mobil oyunu Assassin’s Creed Jade için çıkış tarihinin ertelendiği iddia edildi.

Daha iyi performans için geliştiricilerin bazı seçenekleri bulunuyor. Donanımdan tam olarak yararlanmak için oyunları ARM64 için optimize edebilirler. Ayrıca Windows kütüphanelerinden ve Qualcomm sürücülerinden yararlanarak hibrit uygulamalar oluşturabilecekler.

Qualcomm, oyunların x86 / x64 emülasyonu ile sorunsuz çalışacağını iddia ediyor. Şirketin Adreno GPU’su aynı zamanda DirectX 11, 12 ve Vulkan grafik API’larını ve OpenGL teknolojisini destekleyecek.

qualcomm snapdragon x elite kullanan bilgisayar kaapak

Her ne kadar oyun bilgisayarı olarak pazarlanmasa da, yakında çıkacak Snapdragon destekli Windows cihazlarıyla oyun oynamak mümkün olacak. Yılın ilerleyen dönemlerinde sunulacak Surface bilgisayarların nasıl bir performans göstereceğini çok yakında göreceğiz.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/snapdragon-x-elite-oyun-oynama

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir