Sony müjdeyi verdi: PlayStation kullanıcıları ekstra para ödemek zorunda olmayacak
 1. Anasayfa
 2. Haber

Sony müjdeyi verdi: PlayStation kullanıcıları ekstra para ödemek zorunda olmayacak

0

Sony tarafından bugün yapılan bir açıklama, konsol kullanıcılarını memnun etti. Şirket, halihazırda PS Now ve PS Plus üyeliği olan kişilerin otomatik olarak PlayStation Plus Premium yükseltmesini alacağını söyledi. Üstelik tamamen ücretsiz bir geçiş olacak. İşte detaylar…

Tüm aboneler PlayStation Plus Premium yükseltmesi alacak!

Ortaya çıkan bilgilere göre yeni PlayStation Plus Premium abonelik sistemi başladığında, halihazırda PS Now ve PS Plus abonesi olan kişiler, tamamen ücretsiz ve otomatik bir şekilde bu yeni hizmete nakledilecek. Ayrıca iki aboneliğinizden hangisi daha uzun süreliyse yeni temel plan onun yerini alacak.

Örneğin Haziran 2022’ye kadar bir PS Now aboneliğiniz varsa ve aynı zamanda Ekim 2025’e kadar da bir aktif bir PS Plus üyeliğiniz bulunuyorsa burada uzun tarihli olan geçerli olacak. Yani yeni PS Plus Premium hizmetine geçiş sonrasında Ekim 2025 tarihine kadar devam edebileceksiniz.

Buna ek olarak durumun erkenden farkına varan kullanıcıların elini hızlı tutarak bir kaç yıllık PS Now abonelikleri satın aldıkları, bu sayede gelecekteki Premium hizmet sürelerini de uzatarak oldukça karlı çıktıkları belirtiliyor.

PS Plus Premium, yenilenen hizmet seçeneklerinin ardından oyuncuları yeni bir seviyeye taşımayı hedefliyor. Böylece piyasadaki yüksek rekabetle de başa çıkılacak. Ayrıca kütüphanesine de 700’den fazla oyunu ekleyerek (PC dahil) Mayıs ayında Asya pazarında, Haziran’da ise ABD pazarında piyasaya sürülecek.

Ayrıca bir zamanlar olduğu gibi oyun demolarının da artık bu yeni abonelik sisteminin bir parçası olacağı söyleniyor. Yani geliştiricilerin de PS Plus Premium aboneleri için yeni oyun demolarını ücretsiz bir şekilde sunacağını belirtelim.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da veya yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

https://shiftdelete.net/sony-playstation-plus-premium

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir