Starfield Beta Güncellemesi ile DLSS 3 Desteği Kazanacak
 1. Anasayfa
 2. Haber

Starfield Beta Güncellemesi ile DLSS 3 Desteği Kazanacak

0

Bethesda’nın rol yapma oyunu Starfield için en çok talep edilen özelliklerden biri yakında oyuna geliyor. Microsoft’un sahibi olduğu Bethesda, Starfield için sunulacak bir sonraki beta güncellemesinin yakında Steam kullanıcılarına NVIDIA DLSS 3 desteğini getireceğini duyurdu.

Stüdyo, X üzerinden yaptığı paylaşımda “Bu güncelleme, desteklenen sistemler için kare oluşturma, ekran ve HDR kontrolleri ile diğer optimizasyonlar ve iyileştirmeler ile NVIDIA DLSS desteğini içerecek” dedi.

Güncellemeyle birlikte NVIDIA ekran kartı sahipleri, modları kullanmak zorunda kalmadan özel yükseltme teknolojilerinden yararlanabilecekler. Öte yandan DLSS 3’teki kare oluşturmanın yalnızca NVIDIA’nın yeni nesil GeForce RTX 40 serisi ekran kartları tarafından desteklendiğinin altını çizelim. Eski nesil GPU sahipleri ise DLSS 2’yi kullanmakla yetinmek zorunda kalacak.

AMD’nin yakın zamanda piyasaya sürülen kendi platform bağımsız kare oluşturma teknolojisi olan FidelityFX Super Resolution 3 ise gelecekte ayrı bir güncellemeyle gelecek. Oyun, lansmanından bu yana FSR 2 yükseltmesini halihazırda destekliyor.

Bu ilk etapta Steam üzerinden yalnızca beta sürümü olacağı için platformdaki PC oyuncuları, oyunun Steam Özellikleri > Betalar sekmesinden bu sürüme erişebilecek. Bethesda, güncelleme Xbox Series X|S ve Microsoft Store (PC Game Pass) oyuncuları için yayınlanmadan önce betaya katılan oyunculardan geri bildirim bekliyor.

Stüdyo, beta için bir zaman çerçevesi olarak yalnızca “gelecek hafta” demiş durumda.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir