Peynir ekmek gibi satar: Tesla’dan Avrupa’ya özel ucuz model geliyor!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Peynir ekmek gibi satar: Tesla’dan Avrupa’ya özel ucuz model geliyor!

0

Tesla, yıllardır uygun fiyatlı elektrikli otomobil üretme fırsatlarını araştırıyor. Şirketin en uygun fiyatlı aracı şu anda Almanya’da 43 bin Euro’dan başlayan Model 3. Yeni iddialar ise Avrupa’ya özel 25 bin Euro maliyetli elektrikli otomobil üzerinde çalışıldığını gösterdi.

Tesla, Almanya’da 25 bin Euro’luk ucuz model üretebilir

Bloomberg’de yer alan rapora göre Tesla CEO’su Elon Musk, Almanya’daki Gigafactory Berlin ile görüşerek uygun fiyatlı bir mode hakkında bilgi aldı. Berlin tesisinde üretilecek aracın 25 bin Euro’ya mal olması bekleniyor. Bu da 43 bin Euro’luk Model 3’ün neredeyse yarı fiyatına müşterilere sunulacağı anlamına geliyor.

Hayal mi gerçek mi Elon Musk, Tesla için büyük düşünüyor!

Geçen hafta fabrika ile görüşen Elon Musk, toplantı sırasında çalışanlarına Avrupa’da büyüyen düşük maliyetli elektrikli otomobil pazarından daha fazla pay alınması gerektiğini ifade etti. Tesla, Avrupa genelinde görülen enflasyon etkisi sonrasında fiyatlarını aşağıya çekemedi. Yeni model ise Citroen ve Dacia gibi markalar ile rekabet edebilir.

Bu modelle aynı zamanda Avrupa’da satışlarını artırmak isteyen BYD, Nio ve MG gibi Çinli markalara da meydan okuyacak. Bu üreticilerin yakın zamanda Türkiye’ye gitmek istediğini de hatırlatalım. Hatta BYD ülkemizde operasyonlara başlamış durumda.

Öte yandan Türkiye pazarında aktif bir şekilde faaliyetlerini sürdüren Tesla, elde kalan Model Y’lerin fiyatlarında indirime gitti. Önceden sipariş verilmiş, ancak çeşitli nedenlerden dolayı teslim alınmayan Tesla modellerini düşük fiyatlara satın alabiliyorsunuz.

Hayal mi gerçek mi Elon Musk, Tesla için büyük düşünüyor!

Ucuz model Tesla ile ilgili detayları henüz belirsizliğini koruyor. Ancak Almanya’daki fabrikada üretilmesi ve uygun fiyatlı pazarı hedeflemesi, Türkiye’ye de girebileceğine işaret ediyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/tesla-25-bin-dolar-ucuz-model

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir