1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Bir oyun firması daha iflas bayrağını çekti!

Bir oyun firması daha iflas bayrağını çekti!
Bir oyun firması daha iflas bayrağını çekti!
0

Oyun dünyası 2023 yılında birçok gelişme yaşadı. Büyük şirketlerde, GTA 6 fragmanı dahil olmak üzere önemli adımlar atılmış olsa da, bağımsız stüdyolar zorlanmaya devam ediyor. Buna göre bağımsız yayıncı Versus Evil tüm operasyonlarını durdurduğunu açıkladı.

Versus Evil 10 yılın ardından operasyonları durdurdu

Bağımsız oyun geliştiricilerine büyük yayıncılara alternatif olmak amacıyla 2013 yılında kurulan Versus Evil, tüm çalışanlarını işten çıkardı. 10 yıla yakın süre içerisinde The Banner Saga serisi, Pillars of Eternity, ve Mothergunship gibi sevilen yapımları yayınladı.

versus evil kapaniyor

Şirketten gelen resmi açıklamada ise kapanışın nihayet doğrulandı. Veda mesajında oyunculara destekleri için teşekkür etti. Versus Evil’in prodüksiyon müdürü Lance James, tüm çalışanların işten çıkarıldığını açıkladı.

Versus Evil 2021 yılında yayıncı TinyBuild tarafından satın alınmıştı. Satın alımdan sonra, yerine getirilmeyen yükümlülükler nedeniyle TinyBuild ile yasal bir anlaşmazlıkla karşı karşıya kaldı. TinyBuild ise sorunları çözmek için yayıncıya 3,5 milyon dolar ödedi.

Lil’ Guardsman ve Monolith: Requiem of the Ancients gibi henüz çıkmamış oyunların geleceği ise şimdilik belirsiz. Birkaç ay önce 2024’te yayınlamayı planladığı yapımları açıklayan şirket, hakları farklı bir yayıncıya devredebilir. Ayrıca geliştirici stüdyoların bağımsız olarak yayınlayabileceğini de hatırlatalım.

Bağımsız stüdyonun merakla beklenen oyunları arasında Monolith: Requiem of the Ancients ve Broken Roads gibi farklı türden yapımlar bulunuyordu. Ancak günümüzün finansal şartları, şirketi ayakta tutmaya yetmedi.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/versus-evil-kapaniyor

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir