1. Anasayfa
 2. Güncelleme
Trendlerdeki Yazı

Microsoft, 40 yıllık Windows uygulaması için yeni bir özellik test ediyor!

Microsoft, 40 yıllık Windows uygulaması için yeni bir özellik test ediyor!
Microsoft, 40 yıllık Windows uygulaması için yeni bir özellik test ediyor!
0

Microsoft, 2021 yılında Windows 11‘i piyasaya sürdü. Ancak yeni işletim sistemi, başlangıçta bir dizi can sıkıcı hatalar nedeniyle eleştirilere maruz kaldı. Ancak zamanla yapılan güncellemeler ile bu sorunların önemli bir kısmı çözüldü ve Windows 11, daha stabil bir hale geldi.

İlk başta Windows 11, önemli yenilikler getirmediği için eleştiri alıyordu. Ancak Microsoft, sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlaması ile bu algıyı değiştirmeye çalışıyor. Bu doğrultuda şirketin Windows 11‘de Not Defteri uygulaması için yeni bir özellik test ettiği ortaya çıktı.

Not Defteri uygulamasına yazım denetimi özelliği geliyor!

Windows‘un meşhur Not Defteri uygulaması, yıllar geçtikçe daha az kullanılmaya başladı. Zira rakip not tutma uygulamaları daha gelişmiş özelliklere sahip. Ancak Microsoft, bu alanda lider olmak istiyor gibi görünüyor.

Not Defteri uygulamasına yazım denetimi özelliği geliyor!

Microsoft, son dönemlerde Not Defteri için önemli yenilikler test ediyor. Son olaraksa şirketin uygulamaya yazım denetimi ve otomatik düzeltme özelliği ekleyeceği ortaya çıktı. Şu anda test aşamasında olduğu söylenen bu özellik sayesinde yanlış yazılan kelimeler tespit edilecek ve doğrusu yazılacak. Örneğin “Mehmet” yerine yanlışlıkla “Mrhmet” yazarsanız, bu otomatik olarak doğrusuyla olarak düzeltilecek.

Yeni Windows 11 güncellemesi ile hatalar sona erecek mi?

Yeni Windows 11 güncellemesi ile hatalar sona erecek mi?

Windows 11 Insider derleme 26085 güncellemesi yayınlandı. Yeni Windows 11 güncellemesi ile hangi hata ve hatalar düzeldi?

Windows 11‘deki Not Defteri için bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik bilinmiyor. Bu noktada tahminler, önümüzdeki haftaları gösteriyor. Sonuç olarak şimdilik beklemekten başka yapacak bir şey yok gibi görünüyor.

Bunun yanı sıra Not Defteri uygulaması, geçtiğimiz aralık ayında yayınlanan güncelleme ile karakter sayma özelliğine kavuşmuştu. Bu sayede kullanıcılar, belge uzunluğunu görebilmeye başladı. Çok büyük bir yenilik gibi görünmese de aslında işlevli bir özellik. 

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

güncellememicrosoftwindowsWindows 11yazılım

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/windows-11-not-defteri-yazim-denetimi-otomatik-duzeltme

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir