Android Chrome uygulaması için tasarım güncellemesi yayınlandı
 1. Anasayfa
 2. Android Uygulamaları

Android Chrome uygulaması için tasarım güncellemesi yayınlandı

0

Google, hem Android hem de Chrome tasarımı konusunda yenilikçi yaklaşımlar ile kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Şirket, Android kullanıcılarına Chrome uygulaması için tasarım değişikliği içeren güncelleme yayınladı.

Android 13 ile birlikte kullanıcılar yeni arayüz tasarımına kavuşacak. Metarial UI adı verilen yeni tasarım dili, sadeliği ve kullanışlılığıyla dikkat çekiyor.

Android kullanıcıları için Google Chrome tasarımı güncelleniyor

Kullanıcılara daha fazla özelleştirme imkanı sunmak isteyen Google, yeni güncelleme yayınladı. Android kullanıcıları, Google Chrome uygulamasında yer alan sekme düğmesini değiştirebilecek.

Android kullanıcıları için Google Chrome tasarımı güncelleniyor

Araç çubuğu kısayolu olarak adlandırılan butonda sadece yeni sekme ikonu yer alıyordu. Kullanıcılar artık bu ikon yerine paylaş veya sesli arama ikonlarını da tercih edebilecek.

Bu özelliği kullanmak isteyen kişiler, Google Chrome adres çubuğuna chrome://flags/#adaptive-button-in-top-toolbar-customization bağlantısını kopyalayarak işlemi gerçekleştirebilecek. Google, kullanıcılara istedikleri kısayolu seçme imkanı tanıyor. Kullanıcılar ayrıca, istedikleri zaman araç çubuğu sekmesini tamamen kapatabilecek.

Araç çubuğu kısayolu, Temmuz 2021’de yayınlanan Chrome 92 güncellemesiyle sınırlı sayıda kişiye sunulmuştu. Salı günü yayınlanan Chrome 101 güncellemesiyle birlikte daha fazla kişinin kullanabildiği özellik, henüz tüm kullanıcılar için aktif değil.

Yapılan değişiklik hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/android-chrome-uygulamasi-icin-tasarim-guncellemesi-yayinlandi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir