Call of Duty: Modern Warfare 2 duyuruldu!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Call of Duty: Modern Warfare 2 duyuruldu!

0

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından -birinci şahıs nişancı türü aksiyon- Call of Duty’nin geliştiricisi Infinity Ward, oyunseverlerin uzun zamandır beklediği müjdeyi verdi. Activision’ın uzun zamandır devam eden serisinin yeni oyunu Call of Duty: Modern Warfare 2 olacak.

Call of Duty: Modern Warfare 2 ne zaman çıkıyor?

Infinity Ward tarafın Twitter ve diğer sosyal mecralar üzerinden yapılan paylaşımda oyunun logosu ve ismi kamuoyuyla paylaşıldı. Tabi isim konusunda pek çok kişi olumsuz yönde eleştirilerde bulundu. Zira 13 yıl önce yani 2009’da çıkan Call of Duty: Modern Warfare 2 ile aynı adı taşıyor.

Call of Duty Modern Warfare 2

Bu yeni yapım, COD (Call of Duty) oyunlarının MW (Modern Warfare) serisine ait beşinci büyük oyunu olacak. Aynı zamanda 2019’da tanıtılan (2007’de tanıtılan Call of Duty 4: Modern Warfare’den farklı isimlendirildi) oyunla birlikte seriye tekrar başlandığını ve bu yapımın da 2. oyunu olacağını söyleyebiliriz.

Bunun yanı sıra Activision, odağını çevrim içi oyunlara doğru yöneltmiş durumda. Çünkü Call of Duty Warzone beklenenin üzerinde bir başarı getirdi. Bu sebeple de şirket, bu yıl içinde selefinin benzeri yeni bir ücretsiz yapım ile karşımıza çıkacağını söyledi.

Call of Duty Modern Warfare 2 / Warzone

Şirketin uzun vadeli planlarına baktığımızda son 1 yıl içerisinde klasik seriye olan ilginin büyük oranda azaldığı, dolayısıyla 2023 yılında büyük bütçeli serilere ara verip çevrim içi yapımlara odaklanacağını görüyoruz. Bu sebeple COD MW 2’nin bu yılın 2. yarısında çıkması bekleniyor.

Dilerseniz Activision tarafından resmi hesaplar üzerinden paylaşılan duyuru videosunu aşağıdaki link üzerinden izleyebilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da veya yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

https://shiftdelete.net/call-of-duty-modern-warfare-2

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir