Elon Musk, 44 milyar dolarla Twitter yerine ne alabilirdi?
 1. Anasayfa
 2. Haber

Elon Musk, 44 milyar dolarla Twitter yerine ne alabilirdi?

0

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, 44 milyar dolara sosyal medya platformu Twitter ‘ı satın aldı. Uzun süredir bir ileri bir geri gündemi meşgul eden gelişmeler, teknoloji tarihinde önemli bir yer tutuyor.

44 milyar dolar, 100 dolarlık banknotlar halinde dizildiğinde 440 metrik ton ağırlığında ve 30 mil yüksekliğine oluyor. Peki, bu kadar çok parayla ne yapılabilir? Elon Musk, 44 milyar dolarla Twitter yerine ne satın alabilirdi? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

Elon Musk’ın satın almasından sonra Twitter ‘dan ayrılmak isteyen kişiler için üç alternatif platform! İşte detaylar…

14 adet uzay gemisi alabilirdi!

Gelecek sene Blue Origin’in New Glenn roketi ilk uçuşunu gerçekleştirecek. Şirketin başında ise Elon Musk’ın rakibi, dünyanın en zengin ikinci insanı olan Jeff Bezos var. Uyduları ve zengin insanları uzaya götürecek bu uzay gemileri, Jeff Bezos tarafından 2,5 milyar dolar ve ABD Uzay Kuvvetleri tarafından 500 milyon dolara finanse edildi. Yani Elon Musk, tanesi toplamda 3 milyar dolar maliyeti olan bu uzay gemilerinden 14 adet satın alabilirdi.

Üç tane uçak gemisi alabilirdi!

Elon Musk, Twitter’ı satın almak yerine 3 adet uçak gemisi alıp kendi deniz kuvvetlerini kurmaya başlayabilirdi. İş adamı ayrıca tanesi 13 milyar dolar olan gemileri aldıktan sonra 5 milyar dolar da kâr elde ederdi. Fakat geminin içindeki mürettebat, bu alışverişin dışında kalıyor.

 

Her üniversite öğrencisi için bir Chromebook

Elon Musk, Twitter yerine dünyadaki bütün üniversite öğrencileri için bir Chromebook satın alabilirdi. Öğrenci dostu olarak gösterilen Acer Spin dizüstü bilgisayar, 175 dolarlık fiyat etiketine sahip.

temsili görsel

366 milyon yıllık Netflix üyeliği

Elon Musk, eğer Twitter’ı satın almasaydı 366 milyon yıllık üyelikle Netflix’in keyfini çıkarabilirdi. Netflix, Stranger Things’in dördüncü sezon itibariyle bölüm başı 30 milyon dolara mal olduğunu açıkladı. Elon Musk, popüler diziyi 187. sezona kadar yani 2200’lerin başına kadar finanse edebilirdi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir