1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Gmail iOS Uygulaması Abonelikten Çık Özelliğini Sunmaya Başladı

Gmail iOS Uygulaması Abonelikten Çık Özelliğini Sunmaya Başladı
Gmail iOS Uygulaması Abonelikten Çık Özelliğini Sunmaya Başladı
0

Google, Gmail iOS uygulaması için yeni bir Abonelikten Çık düğmesi sunmaya başlayarak promosyonlar veya haber bültenleri gibi istenmeyen e-postalardan kurtulmayı kolaylaştırmış durumda. Gmail uygulaması zaten mobil kullanıcılarının toplu e-postalardan abonelikten çıkmasına izin veriyordu ancak şimdi bu özelliğe erişmek daha kolay hale geldi.

iOS için Gmail’deki Abonelikten Çık düğmesi e-postanın üst kısmında, gönderenin adının yanında yer alıyor. Bu, toplu e-postalardan çıkmak için e-posta içeriğinin en altına gitmesi ya da üstteki üç noktalı menüye tıklaması gereken Gmail kullanıcılarına zaman kazandıracak.

Bu arada bazı göndericiler e-posta aboneliğinizi iptal etmek için web sitelerine gitmenizi isteyebilir. Bir göndericinin fişini çektikten sonra posta listesinin size e-posta göndermeyi durdurması birkaç gün sürebilir. Google, abonelikten çıktıktan sonra gönderenin adı yerine “bir posta listesi için benzersiz bir tanımlayıcı veya bir liste kimliği görebileceğinizi” söylüyor.

Manuel seçeneğe ek olarak Gmail, nadiren okuduğunuz toplu göndericilerin aboneliğini iptal etmeniz için ara sıra ipuçları da gönderiyor. iOS’ta, Ayarlar > Gelen Kutusu Özelleştirmeleri > Gelen kutusu ipuçları > “Abonelikten çıkma ipuçları” geçiş düğmesini kapatarak bu özelliği etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Düğme, Gmail Android uygulamasında ise henüz gözükmüyor ancak Google destek sayfasını e-posta aboneliğinden çıkmak için yeni adımlarla güncelledi. Destek sayfası Android sürümü için de yeni adımlar içeriyor. Bu da Abonelikten Çık düğmesinin gelmesinin uzun sürmeyebileceğini gösteriyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir