1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Google, YouTube’un uygulamasını kapatıyor!

Google, YouTube’un uygulamasını kapatıyor!
Google, YouTube’un uygulamasını kapatıyor!
0

Teknoloji şirketlerinin bir türlü verim alamadığı ve kullanıcıların tercih etmediği uygulama ve servislerin fişini çektiği haberleriyle sıklıkla karşılaşıyoruz. Bunlara bir yenisi kısa süre önce eklendi. Google, yaptığı açıklamada 2016’da kullanıma sunulan bir YouTube uygulamasının çok yakında kapatılacağını duyurdu.

Google açıkladı: YouTube Go için yolun sonu

Google, 2016’da YouTube’a mobil cihazlardan erişimi kolaylaştırmayı amaç edinen ve internet konusunda gelişmekte olan pazarları odak alan YouTube Go‘yu kullanıma sundu. Android özelinde çıkış yapan mobil uygulama, standart YouTube’dan farklı olarak videoların indirilmesine ve diğer kullanıcılarla paylaşılmasına imkan sağlıyordu.

YouTube Go
YouTube Go

Google, bir süre önce web sitesinden yaptığı açıklamada YouTube Go’yu kapatma kararı aldığını duyurdu. Bu kararın ardındaki neden ise standart uygulamanın son dönemde yapılan iyileştirmelerle düşük kaliteli cihazlarla ve bağlantı hızlarıyla da verimli ve stabil çalıştığı şeklinde açıklandı.

Bunun dışında Google’ın sınırlı veriye sahip kişiler için mobil veri kullanımını azaltmaya yönelik yeni bir özellik üzerinde çalıştığını belirtelim. Kısacası YouTube Go’nun sahip olduğu özelliklerin büyük bir kısmı, halihazırda standart uygulamaya da geldi. Geri kalan bölümü için de çalışmalara devam ediyor.

YouTube Go

YouTube Go, herhangi bir aksilik çıkmaması durumunda ağustos ayında kullanıcılarına veda edecek. Şirket, bu süre zarfında yukarıda da belirttiğimiz üzere standart uygulamayı yeni özelliklerle daha da geliştirecek ve düşük performanslı cihazlara ve internet bağlantılarına sahip kullanıcılara uygun bir ortam sağlayacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Google’ın kapatma kararı aldığı YouTube uygulamasını kullanıyor muydunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

https://shiftdelete.net/google-youtube-go-uygulamasini-kapatiyor

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir