iPhone 9 neden çıkmadı? İşte detaylar…
 1. Anasayfa
 2. Akıllı Telefon

iPhone 9 neden çıkmadı? İşte detaylar…

0

2017 yılında Apple, iPhone 8 modelini tüm dünyaya tanıttı. Bir sonraki yıl iPhone 9 modelini tanıtması beklenirken, şirketten herkesi şaşırtan bir hamle ile karşımıza iPhone X ile karşımıza çıktı. Ardından çıkan modelleri ise iPhone 11, iPhone 12 olarak devam etti.

Apple, neden iPhone 9 modelini atladı? Neden iPhone X modelinden sonra da sıralı rakamlarla devam etti? Uzun yıllar boyunca numara sıralaması ile devam eden model isimlerinde neden bir değişikliğe gitti? İşte tüm bu soruların cevabı haberimizde…

iPhone 9 modelinin piyasaya sürülme ihtimali var mı?

iPhone X modeli uzay grisi ve gümüş renk seçeneğiyle 3 Kasım itibariyle Global satışa çıkartıldı.  Türkiye fiyatı 64 GB’lık modeli 6099 TL, 256 GB’lık model ise 6899 TL oldu. 4 sene ardından yeni bir kasa modeli olan iPhone kasa değişikliğiyle karşımıza çıktı. Peki ya neden bu değişiklik neden beklediğimiz model ismiyle karşımıza çıkmadı?

Tim Cook, iPhone X tanıtımında “İlk iPhone, on yıllık teknolojide devrim yarattı ve bu süreçte dünyayı değiştirdi. Şimdi, on yıl sonra, önümüzdeki on yıl için teknolojinin yolunu belirleyecek bir ürünü ortaya çıkarmak için burada, bu gün burada olmamız çok uygun.” açıklamasını yaptı.

Tim Cook’un yaptığı bu açıklamadan sonra iPhone X modelini onuncu yıl kutlamaları için olduğu iddia edildi. Hatta Windows 8’den Windows 10’a geçilmesinden sonrada söylentiler gittikçe artmaya başladı. Apple cephesinden bu konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmemesinin yanı sıra, Jony Ive, iPhone X teknolojisinin iki yıldır geliştirilmekte olduğunu ve iPhone 10. yıl dönümünün “harika bir tesadüf” olduğunu açıkladı.

iPhone SE’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte insanlarda iPhone 9 olarak kabul edildi. iPhone 8 kasası ile birlikte gelen modelin iPhone 9 olarak isimlendirilmesine dair Apple tarafından hiçbir resmi açıklama gelmedi.

9 rakamının Japonya’da uğursuz olması da iPhone 9 ve Windows 9 hurafelerinde geçerli olduğunu düşünmemekle birlikte, iPhone SE modelinin de iPhone 9 olduğuyla ilgili resmi bir açıklama yok. Peki ya sizler bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? İnandığınız teoriler var mı? Düşüncelerinizi Yorumlar ve ShiftDelete Net Forum kısmında bekliyoruz.

https://shiftdelete.net/iphone-9-neden-cikmadi-iste-detaylar

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir