1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Yapay zeka destekli tarayıcı Opera One tanıtıldı! İşte özellikleri

Yapay zeka destekli tarayıcı Opera One tanıtıldı! İşte özellikleri
Yapay zeka destekli tarayıcı Opera One tanıtıldı! İşte özellikleri
0

Geçtiğimiz yıllarda oyunculara özel GX adlı tarayıcısını tanıtan Opera, yeni ürününü kullanıcıların beğenisine sundu. Yapay zeka destekli tarayıcı Opera One, kullanıcıların çalışma verimliliğini artıracak.

Opera One, yapay zeka desteğiyle verimliliği artıracak

Opera, geliştirdikleri tarayıcıda kenar çubuğu ve adres çubuğunda gelecekte piyasaya sürülecek yapay zeka özellikleri için alan ayırdıklarını açıkladı. Sekme adaları olarak adlandırılan özellikleri içeren yeni bir grup özelliği etkinleştirmek için yeni modüler tasarım ilkelerinin uyguladığını belirtmekte fayda var.

Opera One, yapay zeka desteğiyle verimliliği artıracak

Geliştirilen tarayıcı insanların açtığı web sitelerini içeriklerine göre otomatik ve sezgisel olarak gruplama yeteneğine sahip. Yetkililer, tarayıcıyı kullanırken oluşan kafa karışıklığını azaltmaya ve verimliliği artırmaya yönelik çalışma yürüttüklerinin altını çizdi.

Google’dan Chrome için acil durum güncellemesi!

Google’dan Chrome için acil durum güncellemesi!

Yeni Google Chrome güncellemesi iki kritik güvenlik açığını gideriyor. Google, son paketi masaüstü ve Android için sundu.

Konu hakkında araştırma yaptıklarını belirten Opera, kullanıcıların sahip oldukları sekme sayısından bunaldıklarını ve tarayıcılarının onlar için daha fazlasını yapmasını dilediklerini ifade etti. Tarayıcı kendi başına sekme adaları oluşturabilecek şekilde tasarlanırken, kullanıcılar sayfaları manuel olarak da gruplayabilecek.

Kullanıcılar, sekme adaları arasında websitelerini sürükleyip bırakabilir veya “sekme adası oluştur” seçeneğine sağ tıklamadan önce CTRL veya Komut düğmesine basarak ve gruplandırmak istedikleri web sitelerine tıklayarak yeni bir tane oluşturabilirler. Sekme adalarına ek olarak Opera One, varsayılan olarak etkinleştirilmiş ChatGPT, ChatSonic ve diğer yapay zeka uygulamaları ile birlikte gelecek.

Şirket, mart ayında yapay zeka sohbet botları için kenar çubuğu entegrasyonunu sunarak kullanıcıların bunları tarayıcıda ayrı bir pencerede hızlı bir şekilde başlatmasına olanak tanıdı. Kararlı sürümün birkaç ay içerisinde kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/opera-one-ozellikleri

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir