SpaceX Crew-3 ekibinden yeni açıklama
 1. Anasayfa
 2. Haber

SpaceX Crew-3 ekibinden yeni açıklama

0

11 Kasım 2021’de uzaya fırlatılan Crew-3, Uluslararası Uzay İstasyonundaki görevini tamamladı. SpaceX Crew-3 ekibi, 4 Mayıs’ta Crew Dragon Endurance uzay aracıyla Dünya’ya dönüş yolculuğuna başlayacak.

Yaklaşık 6 aydır görevde olan ekip, SpaceX Falcon 9 roketi ile Uluslararası Uzay İstasyonuna gönderildi. Görev, Avrupa Uzay Ajansı’ndan (ESA) Matthias Maurer ile NASA’dan Raja Chari, Tom Marshburn ve Kayla Barron tarafından gerçekleştirildi.

SpaceX Crew-3 görevini tamamladı

Dört kişilik ekip, çok sayıda bilimsel deney üzerinde çalışma yürüttü. Bakım ve yükseltme çalışmalarında da görev alan ekip, mikro yerçekimi koşullarında yaşam deneyimlerini paylaşmak için yayın yaptı.

SpaceX Crew-3 görevini tamamladı

Maurer pazar günü paylaştığı Twette, “Ejderha kıyafeti kontrollerini tamamlıyoruz. SpaceX Crew Dragon kapsülümüz Endurance işte bu. Yakında Dünya’ya döneceğiz ve ben de eve dönmeyi dört gözle bekliyorum. Aynı zamanda yakında veda etme zamanı geleceği için biraz hüzünleniyorum.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz haftalarda Crew-4 ekibi görev dönüşümü için Uluslararası Uzay İstasyonuna ulaştı. Crew-4, Crew-3 ve NASA ekibine ev sahipliği yapan Uluslararası Uzay İstasyonu, yoğun bir dönemden geçiyor. Uluslararası Uzay İstasyonunda, şu anda toplam 11 kişi bulunuyor.

https://shiftdelete.net/spacex-crew-3-ekibinden-yeni-aciklama

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir