TikTok kullanıcıları müjde! İşte para kazanmanın yeni yolu
 1. Anasayfa
 2. Haber

TikTok kullanıcıları müjde! İşte para kazanmanın yeni yolu

0

Popüler sosyal medya platformu TikTok, pek çok kişi için önemli bir gelir kaynağı olarak yer alıyor. Son zamanlarda daha fazla kullanıcı sayısına sahip olan platform, atacağı adımla içerik oluşturucularına yeni bir kapı açacak.

Şirket, videoları belirli reklamlarla yayınladığında, belirli gelir kesintisini en iyi içerik oluşturucularla paylaşacak. Bu adımıyla platform, YouTube’un içerik üreticilerine yaptığı ödemeyi yansıtıyor. Ancak bu durum daha önemli ödemelere yol açabilir. İşte detaylar!

TikTok, yeni programı ‘TikTok Pulse’u tanıttı

TikTok, 2022 NewFronts sunumunun öncesinde, YouTube Select gibi yeni bir reklamveren programı olan ‘TikTok Pulse‘u tanıttı. Her iki program da en iyi performans gösteren içeriği ve marka açısından son derece güvenli olan içerik üreticilerini bir araya getiriyor. Şirket, ilk aşamada en az 100 bin takipçisi olan içerik üreticilerin ve yayıncıların gelir paylaşımı programı için hak kazanacağını belirtti.

TikTok’un Kuzey Amerika küresel iş çözümlerinden sorumlu Genel Müdürü Sandie Hawkins, yaptığı açıklamada programın, haziran ayında ABD’de piyasaya sürüleceğini söyledi. Şirket, program için kaç üreticiyi onaylayacağını belirtmedi. Ancak yeni programın platforma, daha fazla içerik oluşturucu çekmesine yardımcı olacağı düşünülüyor.

https://teknomy.com.tr/wp-content/uploads/2022/05/TikTok-kullanicilari-mujde-Iste-para-kazanmanin-yeni-yolu-2.webp

Aralık ayında platform, içerik üreticilerinin para kazanması için kullanabilecekleri ‘Creator Next‘ portalına da giriş yaptı. Burada üreticiler, videolarını ve canlı içeriklerini görüntüleyenlerden gelen sanal hediyeleri ve ödemeleri nasıl kabul edeceğini öğrenebiliyor.

Bunun için de en az 10 bin takipçiye sahip olan üreticiler başvurabiliyor. Şirket şimdi de içerik oluşturucuların para kazanma fırsatına reklam geliri paylaşımını da ekliyor. Üreticilerin ne kadar kazanacağı ise henüz belli değil. Bunun yanı sıra şirket, programın olumlu sonuç elde ettiği takdirde üreticilerin ciddi para kazanacağını düşünüyor.

https://teknomy.com.tr/wp-content/uploads/2022/05/TikTok-kullanicilari-mujde-Iste-para-kazanmanin-yeni-yolu-1.webp

Peki, TikTok’un bu adımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni program içerik üreticilerinin daha iyi bir gelir elde etmesini sağlar mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında veya SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

https://shiftdelete.net/tiktok-kullanicilari-mujde-iste-para-kazanmanin-yeni-yolu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir