Valorant’tan Fade karakterine ‘Bozkurt’ ambargosu!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Valorant’tan Fade karakterine ‘Bozkurt’ ambargosu!

0

Riot Games’in taktiksel birinci şahıs nişancı oyunu Valorant, ilk Türk ajanı Fade için paylaştığı tanıtım videosuyla karakterin 28 Nisan’da kullanıma açılacağını duyurdu. İstihbarat için tercih edilen Sova’ya da bir alternatif olan Fade’in rolü temelde yetenekleriyle düşmanları takip etme sürecini kolaylaştırmak olacak.

Kelle avcısı lakabına sahip olan ve 24 Nisan’da tanıtılan Fade’in üzerinden daha 1 hafta bile geçmeden, karaktere yapılan bir güncelleme sosyal medyayı ikiye böldü. Fade normalde ajan seçim ekranında, yumağı tutarken eliyle bir bozkurt işareti yapıyordu. Bu hareketi Ermeni oyuncular “siyasi bir mesaj mı?” şeklinde yorumlamıştı.

Valorant, Fade karakterinden bozkurt işaretini kaldırdı

Fade karakterinin resmi çıkışıyla birlikte ajan seçim ekranında serçe parmağı aşağı indirildi, böylece bozkurt işareti ortadan kaldırılmış oldu. Valorant’ın Amerika Birleşik Devletleri sunucusuna gelen 4.08 güncellemesini yükleyen kullanıcılar tarafından fark edilen bu değişiklik, sosyal medyada kısa sürede viral oldu.

Bozkurt işareti Fade’in hem seçim ekranındaki animasyonu hem de oyun içerisinde Q yeteneğini tutma animasyonunda artık gözükmüyor. Bunun dışında, kopya ve tırmanış modları arasındaki 2 haftalık dönüşüm de kaldırıldı. Artık her iki mod aynı anda aktif bir şekilde sunucuda kullanılabiliyor.

Valorant Türkiye, Fade’i sosyal medya hesabında “VALORANT’ın yeni Türk Öncü ajanı Fade seni avlamaya geldi. Hadi, saklanmayı denesene” ifadeleriyle duyururken; bozkurt işaretinin karakterden kaldırılmasıyla alakalı herhangi bir açıklama yapmadı. Bu arada ajanın YouTube’daki tanıtım videosu kısa sürede trendlere girdi.

SDNShiftdelete.net

Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda veya SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/valorant-fade-bozkurt-isareti

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir