Eğlence parkında AirTag şoku! Saatlerce takip edildi
 1. Anasayfa
 2. Giyilebilir Teknoloji

Eğlence parkında AirTag şoku! Saatlerce takip edildi

0

ABD’de yeni bir Apple AirTag ile takip etme vakası yaşandı. Dünyadaki en popüler eğlence parklarından biri olan Disney World, saatler içerisinde ABD’li aile için korkutucu bir yer haline dönüştü. Aile üyeleri, Disney World’de AirTag ile takip edildiklerini öğrendikten sonra “dehşete kapıldıklarını” belirtti.

Disney World’de eğlenceli bir gün geçirdikten sonra Jennifer Gaston’ın 17 yaşındaki kızı Madison Gaston, Apple AirTag ile birlikte gezdiğine dair bildirim aldı. “Benimle dolaşan AirTag’ın ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu” dedi.

Disney World’e giden aileyi AirTag ile takip etti

Apple’ın ürün takibi için geliştirdiği AirTag, son zamanlarda insanları takip etmek için kullanılmaya başlandı. ABD’deki eğlence parkı Disney World’de yaşanan son örnek, Gaston ailesinin dört saat boyunca takip edildiğini ortaya koydu.

AirTag

iPhone’a gelen bildirimle neye uğradığını şaşırtan Madison Gaston, son dört saatte yürüdükleri tüm yerleri gösteren bir harita gördü. Bu bildirimi aldıktan sonra tüm çantalarını ve kıyafetlerini arayan Gaston ailesi, AirTag’i bulamadan otele döndü.

AirTag ile gizlice takip edildiklerini fark eden aile, hızlıca polise ulaştı. Olayla ilgili soruşturma başlatan Tennessee Soruşturma Bürosu, daha önce de benzer vakalar ile karşılaştıklarını dile getirdi. Büro, size ait olmayan bir AirTag bulmanız halinde, kolluk kuvvetlerine teslim etmenizi öneriyor.

Jennifer Gaston bu durum karşısında çılgına döndüğünü söyledi. “Bir ebeveyn olarak o an çıldırdım. Tanımadığınız birinin kötü niyette olduğunu düşünmek korkutucu” ifadelerini kullandı. Kızı Madison ise bu tarz vakaları okuduğunu, ancak başına geleceğini hiç düşünmediğini belirtti.

SDNShiftdelete.net

Geçen yıl Nisan ayında piyasaya sürülen Apple Airtag, özellikle kadınların takip edilme raporlarının artmasından sonra, tartışma konusu haline geldi. Apple ise bir süredir gizlilik endişelerinin kaynağı olan AirTag’i yeni güncellemeler ile düzeltmeye çalışıyor.

Peki siz AirTag ile takip etme vakaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/disney-world-airtag-takibi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir