Çok konuşuldu: Tesla, suyun altındayken yanmaya başladı! (Video)
 1. Anasayfa
 2. Haber

Çok konuşuldu: Tesla, suyun altındayken yanmaya başladı! (Video)

0

Ünlü iş insanı Elon Musk’ın şirketi Tesla, dünya genelinde önde gelen elektrikli araç üreticilerinden birisi konumunda. Şirket, sürekli olarak geliştirdiği otonom sürüş yetenekleri gibi önemli teknolojileri araçlarına ekleyerek rakip firmalara karşı üstünlük sağlamaya çalışıyor.

Son olarak Tesla, ilginç bir haberle internet kullanıcılarının konusu haline geldi. Öyle ki tekne rampasından aşağı kayan Tesla Model X, suyun altındayken alevler içinde kaldı. Aracın sahibinin çektiği video, sosyal medyada çok konuşuldu. İşte o anın videosu ve olayın nasıl yaşandığının ayrıntıları…

Tekne rampasından aşağı kayan Tesla Model X, suyun altında yanmaya başladı!

Olay, ABD’nin Florida eyaletindeki Hollywood ilçesinde yaşandı. Aktarılan bilgilere göre Tesla Model X’in sahibi, jet skisini suya indirmeye çalışıyordu. Şoför koltuğundaki kişi bunu başardı fakat daha sonrasında aracın gösterge panelinde uyarı mesajları belirlemeye başladı ve sürücü araçtan çıkamadı. Kişinin eşi, ona yardım etmek için geldi ve kadın sürücü araçtan çıkabildi.

SDNShiftdelete.net

Hollywood İtfaiyecileri tarafından hazırlanan rapora göre elektrikli araç, jet ski suya indirildikten sonra tekne rampasından çıkmaya hazırlanırken çekiş gücünü kaybetti ve ardından suya doğru kaymaya başladı. Suyun içerisine giren araç, tuzlu su, elektronik donanımlarda kısa devreye neden olduğu için alev almaya başladı.

Uzun bir süre boyunca suyun altında yanan Tesla Model X, hiçbir dış müdahale olmaksızın kendiliğinden söndü. Şans eseri, bu olay sırasında herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmadı. Yangın durduktan sonra sudan çıkarılan araç, şu anda gözlem altında tutuluyor ve olası bir yeniden yangın riskine karşı önlem alındı. Tesla tarafından ise bu olayla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

TeslaTesla ModelTesla Model Xtesla yangın

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/tesla-model-x-su-icinde-yandi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir